Pages

Bu Blogda Ara

17 Mart 2016 Perşembe

Vegan Food? - Bi Nevi Deli

Bu postumda sizlere, her gün yeni bir menüyle karşımıza çıkan vegan bir kafeden bahsedeceğim. İlk önce Karaköy’de açılan, sonra Etilere geçen Bi Nevi Deli. Ağaçlarla çevrili bahçesi olan, aydınlık, ferah bir mekan olmuş. Açık mutfak olduğu için, söyledikleri herşeyin doğruluğunu kendi gözlerinizle görebiliyorsunuz. Mesela; en az şekilde işlenmiş, hayvansal yağlar kullanılmadan oluşturulmuş besinleri bize sunmaları.
In this post, i am gonna mention you about a vegan cafe which presents new menus everyday. First opened in Karakoy, then replaced in Etiler; Bi Nevi Deli. It became a light-well, spacious spot with a garden surrounded by trees. You can see the trueness in every thing they said with your own eyes just because they have open kitchen. For instance; putting on table the whole foods prepared without inflammatory oil.

Gittiğim gün, bowl seçeneğinin adı ‘Crunchy’ idi. Yani; gevrek. İçinde, marula eşlik eden kızarmış nohut, karnabahar, kırmızı kinoa ve avakado, onlara eşlik eden yeşil bir sos, bulunuyor. Yeşil sosun içindekileri sorduğumda; tüm yeşil sebzeleri kullandıklarını söylediler ve sonra da caju fıstığıyla ayrı bir lezzet katmışlar. Oldukça doyurucu olan bu sağlıklı besin; 28 TL. 
The day i went there, the name of bowl choice was ‘Crunchy’. Consists of; fried chickpea, cauli, red quinoa and avacado which are accompaniers to lettuce, green dressing which is accompanier to them. When i asked what green dressing consists; they said they used all green veggies and then they added a different flavour with caju. This pretty satisfying healthy food costs 28 TL.

Mekanın bir diğer özelliği de, her gün farklı garnitürler çıkarıp onu vitrinlerinde sergilemeleri. Ve hepsi o kadar sağlıklı ki, yediğinizi sorgulama ihtiyacı duymuyorsunuz ve bu yüzden her şeyin tadını daha da çok çıkarabiliyorsunuz.
Other speciality of this place, different garnitures are prepared every day and presented in the showcase. And everything is so healthy, you do not need to query about your orders and therefore you can savour everything more. 
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder