Pages

Bu Blogda Ara

24 Nisan 2016 Pazar

Touring Berlin, 2

Berlin’de nasıl lokal ve güzel gezebileceğiniz ile ilgili bir günü, önceki postumda yazmıştım. Bu yazımı da, yine aynı şekilde ikinci bir gün olarak yazmak istedim.
I posted a blog previously about one day how you can tour Berlin as local well. I wanted to prepare this post as a second day like the other one.

Hep bu güzel şehirlerin botanik bahçelerinden birine gitmek istemiştim, fakat seyahat esnasında ona o kadar vakit ayrılmıyor diye gidememiştim. Berlin’e bu 2. gidişimde artık Berlin-Dahlem Botanik Bahçesi’ne gittim. Envai çeşit bitkilerin bulunduğu kocaman bir bahçe ve sera alanı var. Benim gibi yeşillik hastası iseniz ve onlarla bolca fotoğraf çekmek istiyorsanız, konsepti güzel olan bu bahçeye gidin, bitkileri gördükten sonra parkında keyfinizi yapın.
I’ve always wanted to visit one of the botanical gardens in those nice cities; however i couldn’t go just because of not allocating time on it while travelling. But now my second time in Berlin, i went to Berlin-Dahlem Botanical Garden. There are a huge garden and greenhouse area which have a wide array of plants. If you like green areas like me and want to take plenty of photos with them, go to this garden with good concept, and chill in its garden after seeing the plants. 
Botanik bahçesinde huzur dolduktan sonra, Bikini Berlin’e gidin. Bikini Berlin, karma kullanım projesi fakat bizim Türkiyedekiler gibi yoğun bir kullanım alanı yok. Ofis, otel ve perakende alanı bulunduran bu projede, çok güzel yeme içme alanları, tasarımcı mağazaları bulunmakta. Burada bulunan 25 Hours Hotel’in meşhur Monkey Bar’ında, özel kokteyllerini içerek atıştırmalıklarından deneyebilirsiniz. 
After reaching the peace at Botanical garden, you should go to Bikini Berlin. Bikini Berlin is a mixed used project however there aren’t much densed usage areas like ours in Turkey. There are pretty f&b areas, designer boutiques in this project which contains office, hotel and retail areas. At Monkey Bar of 25 Hours Hotel which locates here, you should drink their special cocktails and try their appetizers.Veee East Side Gallery! Çok turistik gibi görünebilir fakat hayır, sokak sanatının zirve noktasına ulaştığı, eski Berlin Duvarı’nın (Utanç Duvarı) bulunduğu yer, kafe ve gece kulüpleriyle dolu. Yani burada güzel sanat gördükten sonra, çok güzel mekanlarda takılabilirsiniz.
Aaaaand East Side Gallery! It may seem like so touristic but no, this place where street art reaches to the top, old Berlin Wall (Wall of Shame) locates is full of coffee shops and night clubs. So, after seeing perfect art here, you can hang out at amazing spots.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder