Pages

Bu Blogda Ara

18 Mayıs 2016 Çarşamba

Solo Travel

Herkesin bende şaşırdığı tek konu; tek seyahate çıkmalarım olabilir. 3 sene önce erasmus (değişim programı) ile İtalya’ya, Sardunya adasına 1 yıllığına yaşamaya gitmemle canlandı bu özelliğim. Sardunya bildiğiniz üzere tatil bölgesi, ve kışın pek de yapacak bir şey olmuyordu. Okula da çok gittiğim söylenemezdi. Fakat insanlar okula düzenli gittikleri için, ucuz ryan air biletlerini bazen tek başıma değerlendirmem gerekiyordu. Böylece yalnız başıma seyahat etmenin tadına vardım, ve ara ara bunu yapmaya devam ediyorum.
Only thing that people are shocked about me may be my solo travels. My this kind of characteristic showed up 3 years ago while in Italy, Sardinia for 1 year with erasmus (Exchange program). As you know,  Sardinia is a holiday destination, and there weren’t much thing to do in winter. Going to school was out of my subject. However while people went to school regularly, sometimes i needed to evaluate the cheap ryan air tickets alone. In this way, i enjoyed solo travels, and sometimes i keep doing it. 
Bu yazıyı da sizlerle yalnız çıkılan seyahatlerin güzelliğinden bahsetmek için yazmak istedim. Eğer yalnız seyahat etmekten çekinceleriniz varsa, umarım bu yazı sonunda onlardan kurtulmuş olursunuz.
I wanted to write this post for telling you how beautiful solo travels are. If you have any concerns about traveling alone, i hope you will get rid of it at the end of this post.


1.     Özgüven Veriyor
İnsan tek başına bir işi başardığında bile kendine güveni artmıyor mu? Bilmediği şehire, bilmediği kültüre, ülkeye gittiğinde ve işlerini hallettiği zaman çok daha iyi hissediyor. 
1.     Gives Self-Confidence
Even when people achieve something alone, don’t they gain self confidence?  While going to unfamiliar city, culture or country, and getting through the everything, it feels better. 

2.     Meditasyon Hissi Veriyor
Kimseyi tanımadığın bir yerde dolanmak, keşfe çıkmak beyni boşaltıyor ve meditasyon hissi veriyor. Kendine dönerek, asıl seni de keşfediyorsun. Farkındalığın artmasına yarıyor.
2.     Gives Meditation Feeling
Touring and discovering around of a place where you don’t know anyone, clears the mind and gives the meditation feeling. You discover and know yourself better with turning into yourself. It helps the mindfulness. 

3.     Yeni İnsanlar
Tek başına olduğun zaman daha rahat yeni insanlarla tanıştığın bir gerçek. Farklı kültürlerden insanlar tanıyarak, dünyanın dört bir yanında arkadaşlarınız olabilir ve sonrasında onları da ziyaret ederek daha fazla gezersiniz.
3.     New People
It is the fact that meeting new people is easier when you are alone. You can have friends around the world by meeting people from different cultures, and then you can travel more by visiting them too.

4.     Özgürlük
İstediğin yere istediğin saatte gitmek. İstediğin kafede, mağazada istediğin kadar vakit geçirmek ve beklettiğin birinin olmaması. Sanırım en sevdiğim kısım bu. Bazen bir noktada o kadar çok fotoğraf çekiyorum ki, tek olduğumda oldukça rahat oluyorum ve kasılmadan istediğim fotoğrafları çekebiliyorum.
4.     Freedom
Going anywhere you want anytime you want. Spending the time at any cafes, stores you want and noone is to wait. I think this is the part that i love most. Sometimes at one point i take lots of photos, i feel comfortable when i’m alone and take photos i want without posturing.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder