Pages

Bu Blogda Ara

19 Haziran 2016 Pazar

A Day in Amsterdam with 4 Different Spots

Günün zaman dilimlerinde nerelerde neler yiyebileceğinize, içebileceğinize dair bir rehber karşınızda.
Here comes the guide which helps you where and what to eat and drink in the day time zones. 

Sabah: Müziklerine, kahvaltı seçeneklerine ve içeceklerine vurulduğum bir mekan; Metropolitain. Dam meydanına yakın olan bu mekanda müzik sesi yüksek, loş ve karanlık bir ortam mevcut. Fakat müzik sesinin yüksek olması rahatsız etmiyor çünkü saate göre çaldığı müzikler insanı güzel bir moda sokuyor. Breakfast & Brunch & Cocktails üçlüsüyle öne çıkan bu mekana 4 gün içinde 2 kere giderek 2 farklı kahvaltı denedim. İlkinde, Metropolitain Eggs yanına da Spicy Passion Fruit Lemonade söyledim. Gerçekten, tek kelime ile harikaydı! İkinci gidişimde ise Metropolitain French Toast denedim. Biraz ağır olan bu french toast, pancake karışımı yiyecek orman meyveleriyle süslendiği için ve farklı olduğu için sevdim. Yanına da bir cappuccino!
Morning: The spot i had a crush on its music, breakfast choices and drinks; Metropolitain. The music sound’s loud and the atmosphere is dim and dark in this place which is close to Dam square. However the loud sound of music doesn’t disturb peple, because the music that is played just proper for every time and hour of the day puts poeple in a good mood. I went this place 2 times in 4 days and tried 2 types of breakfast in this spot which comes to the forefront with Breakfast & Brunch & Cocktails trilogy. At first, i ordered the Metropolitain Eggs and Spicy Passion Fruit Lemonade with it. It was really amazing with only one word! On my second time, i tried the Metropolitain French Toast. Even it was heavy, i liked this french toast and pancake combination food because of the forest berries on it and different. And one cappuccino along with it!

Kahve Vakti: Dokuz Caddeler’den, Vondelpark’a giderken çok güzel mekanlara uğrayabilirsiniz. Onlardan biri Wildernis! Burası, bahçe malzemelerinin ve envai çeşit bitkinin satıldığı bir mağaza. Fakat mağazanın köşesindeki platformada bulunan 3 masaya kahve ve tatlı servisleri de bulunmakta. Adeta bir orman içinde kafede oturuyormuşsunuz hissi veren bu mekana gitmenizi tavsiye ederim. Kahvenizi içerken huzur buluyorsunuz, kafanızı dinliyorsunuz. Burada müzik çalmaması ilk defa hoşuma gitmiş olabilir. Çünkü böyle bir yer biraz daha sakin kalmalık.
Coffee Time: You can visit amazing spots while walking to Vondelpark from Nine Streets. One of them is Wildernis! Here its a store which sells gardening materials and various plants. However there is a coffee and dessert service to the 3 tables on a platfrom at the corner of the store. I recommend you to go to this spot which gives you a feeling like you’re in coffee shop in the jungle. While you’re drinking coffee, you find peace and rest your head. It might be the first time that i like no music in a place. Because, this kind of place is more like staying calm.
Öğlen: Yine Vondelpark’a yürüyoruz ve öğle yemeği molası için, Salad and The City’ye uğruyoruz. Çok minimal ve sade olan bu mekan, sadece salata yapıyor. Oldukça lezzetli salataları var. Ben Oriental salatalarını denedim; karidesli, havuçlu ve güzel bir uzak doğu sosu ile çok lezzetli bir öğün oldu.
Noon: We walk to the Vondelpark again and stop by Salad and The City for the lunch break. The place which is so minimal and simple, only makes salads. They have pretty delicious salads. I tried their Oriental salad; it was a perfect course with shrimps, carrots and a nice far east dressing.
Akşam: Bu sefer Vondelpark’tan Leidseplein’e doğru gidiyoruz ve tam bir Hollanda barında akşam içkimizi içiyoruz; De Ebeling. Çok lokal olan bu barın dışarıda da oldukça masası var ve içerisi de geniş. Hollandaise paylaşım tabağı ve craft bira alarak, klasik bir Hollanda akşamı yaşayabilirsiniz. Yerel insanlarla çok kolay tanışabileceğiniz bu bar, akşamları da oldukça hareketli ve danslı!
Evening: This time we walk to Leidseplein from Vondelpark and have our drinks in a Dutch Bar; De Ebeling. This very local bar has many tables outside and inside is also wide. You can live a classical Dutch evening with a Hollandaise sharing plate and craft beer. This bar which you can meet local people easily is so alive in the night and with the dance!

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder