Pages

Bu Blogda Ara

4 Ağustos 2016 Perşembe

Breakfast in Copenhagen

Kopenhag’da deneyimlediğim ve gözlemlediğim birkaç kahvaltı mekanını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu şehirde 3 günüm olduğu için, ben 3 kahvaltı mekanını deneyimleyebildim. Keşke daha fazla günüm olsaydı da daha fazla deneyebilseydim. Fakat araştırmalarım sonucunda ulaştığım güzel diğer kahvaltı mekanlarını da bu yazımda paylaşacağım.
I want to share the few breakfast spots which i tried and observed in Copenhagen with you. Because i had 3 days in this city, i could only try three breakfast spots. If only i had more days and could try more. However i am gonna share the spots that i discovered with my research. 

İlk olarak, Frederiksberg’te bulunan Granola’dan bahsedeceğim. Karolu yerleri, eskitilmiş bir antika havası olan bu mekanın kahvaltı seçeneği çok geniş. Adından da anlayabileceğiniz gibi, granoladan pankeklere, omletlere kadar seçenek mevcut. Tabi burası sadece kahvaltı mekanı değil. Güzel bir akşam yemeği menüsü ve barı da olan bu mekanı akşam da deneyebilirsiniz. Ama ben özellikle yumurtalı ekmeğini denemenizi tavsiye ederim.
First of all, i am gonna mention about Granola which locates in Frederiksberg. The breakfast options of this spot which has floor tiles, vintage ambience is really wide. As you may understand from its name, there are options from granola to pancakes to omelette. Of course this place is not only a breakfast place. You can try this spot that has a good dinner menu and a bar inside, in the evening. But i especially recommend you to try their french toast.
Denediğim bir diğer kahvaltı mekanı ise, Hafnia Bar. Adının Bar olmasına bakmayın, Granola’nın aksine buranın içerisinde bar bile yok. Sağlıklı atıştırmalıkların, kahvaltılıkların adresi burası. Çok lezzetli bowl’lar tadabileceğiniz bu mekan Kongens Nytorv’a çok yakın, yani Kopenhag’ın merkezine. İçerideki dünya haritası bana biraz Berlin’deki Five Elephant’ı anımsattı. İçeride mumların yanıyor olması, biraz loş bir hava çok otantik bir ortam yaratmış. Fıstık ezmeli bowl’u denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. İçine bir de dağ meyvelerini eklemişler, çok çok doyurucu. Bir tanesi bir kişiye fazla bile gelebilir.
The other breakfast spot which i tried is Hafnia Bar. Don’t mind the name of bar, unlike the Granola, there isn’t even bar inside of this place. This is the address of healthy bites, breakfasts. This spot where you can taste very delicious bowls is so close to Kongens Nytorv, as known as the centre of Copenhagen. The world map inside here reminds me Five Elephant in Berlin, little bit . Burning candles inside and the dusky ambience created an authentic environment. I strongly recommend you to try the peanut butter bowl. They add the forest fruits into this bowl, it is really really satisfying. One of them can be much for one person.
Vee benim favori kahvaltı mekanım, Atelier September. O kadar favorim oldu ki onun için ayrı bir post hazırladım. Buradan okumanızı tavsiye ediyorum. 
Aaand my favorite breakfast spot, Atelier September. I prepared another seperate blog post for it because it became my favorite one. I recommend you to read it here

Şimdi de internet üzerinden keşfettiğim mekanları paylaşacağım. Eğer giderseniz, bana haber verin. Ben de Kopenhag’a bir daha gidersem, denerim!
Now i am going to share the places which i discovered online. Let me know if you go to one of them. If i g oto Copenhagen again, i’ll try!

Grød
- Cafe Parterre
- Cafe Auto
- Kalaset
- Mad & Kaffe
- Møller Kaffe & Køkken

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder