Pages

Bu Blogda Ara

15 Kasım 2016 Salı

Best Sushi in Town

Kuruçeşme'de 1 ay kadar önce, menüsünden dekorasyonuna değişen bir mekan uzun zamandan sonra en beğendiğim oldu; Inari Sushi & Omakase! Çünkü hem lezzetleri, hem hizmeti hem de dekorasyonu harika!
After a long time, a place which from the menu to the decoration of it was transformed in Kurucesme 1 month ago became one of my favorite; Inari Sushi & Omakase! Because, its food, service and the decoration are amazing! 


Başlangıç olarak, edamame, mısır tempura söyleyerek ziyafetinize başlayabilirsiniz. Ardından menüde göreceğiniz çokça sushi seçenekleri arasından sushilerinizi seçebilirsiniz.
You can start your feast with ordering edamame and corn tempura as starters. After that, you can choose your sushi plates from various choices on the menu you can see. 
Kokteylleri de apayrı lezzetli. Özellikle wasabili olan, çok ilginç ve bu mekana uygun. Fakat benim damak tadıma uygun olan, passion fruit kokteyli! Tavsiye ediyorum!
Its cocktails are quite delicious too. Especially, cocktail with wasabi is so different and proper. However, passion fruit cocktail is soo for my taste ! I recommend it!
Akşamları çok kalabalık olan Inari'ye rezervasyon yaptırarak gitmenizi tavsiye ederim!
I recommend you to going to Inari which is really crowded at nights, with making reservation.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder