Pages

Bu Blogda Ara

12 Haziran 2017 Pazartesi

Cafe Hopping in Milano

Geçtiğimiz haftasonu yakın arkadaşımla Marakeş seyahatimiz vardı. Milano üzerinden Ryan Air ile Marakeş'e gittik. Ben Milano'ya 1 gün önce gittim, ve bir kaç kafe gezdim. Milano bana hiç bir zaman İtalya gibi gelmemiştir; daha çok Avrupa kenti gibi. Açıkçası İtalya'nın doğallığını, sıcaklığını, citta slow mantığını bu şehirde pek bulamıyorum. Fakat Milano'da da Avrupa tarzı, çok hoş mekanlar varmış. Denediklerimden bu yazımda bahsetmek istedim.
Last weekend i had a trip to Marrakech with my close friend. We went to Marrakech from Milano by Ryan Air. I went to Milano 1 day before, and i visited some cafes. Milano has never been like Italy for me; it is more like European city. I actually can't find the naturalness, coziness, citta slow logic in this city. However, there are some cute, European style cafes in Milano. I wanted to mention about the cafes which i tried. İlk olarak, hep Instagram'da gördüğüm Da Otto'dan bahsetmek istiyorum. İş çıkışı arkadaşlarla birer içki biraz aperatif atıştırmalık için buluşulası bir mekan. Çiçekler, yeşillikler, ahşap masalar ile zaten benim gönlümü kazandı. Kokteylleri de ayrıca oldukça lezzetli ve hepsi 5-6 Euro civarında. 
First, i would like to mention about Da Otto which i always saw on Instagram. It's such a place where meeting with friends after work for drinks and appetizers. It already stole my heart with flowers, greeneries and wooden tables. Its cocktails are also pretty tasty and all of them are around 5-6 Euros.
Bir diğer çok etkilendiğim, çok beğendiğim mekan Bar Luce. Fondazione Prada'nın içinde bulunan, The Grand Budapest Hotel, Moonrise Kingdom gibi aşırı sevdiğim filmlerin yönetmeninin, Wes Anderson'ın tasarımını yapmış olduğu bu mekan, beni zaten ilk olarak bu özelliğiyle cezbetti. Mekan gerçekten film karesi içindeymişsin gibi hissettiriyor. Akşam 21.00'da kapanan bu mekan için elinizi çabuk tutun; biz son dakikada yetiştik. Pek vakit geçiremedik. Bir dahaki gittiğimde, daha çok vakit geçireceğime kendime söz verdim.
Another place that i am so impressed, that i really love is Bar Luce. This bar which locates in Fondazione Prada, and designed by Wes Anderson who is director of the movies i really love ; The Grand Budapest Hotel, Moonrise Kingdom, attracted me a lot with this speciality at first. This place feels like you're in a movie. You should hurry up for this place which closes at 21.00, we cought in last minute. We couldn't spend so much time. That's why i promised myself that i will spend more time on my next visit.
Ve İtalya'da bir 3. dalga kahvecisi; Orsanero! İtalya'da kahveler gerçekten harika, 3. dalga kahvecisi ihtiyacı duymuyorsunuz fakat bazen farklılıklar iyi geliyor. Orsanero minimal bir 3. dalga kahvecisi. Kahvesi gerçekten benim damak tadıma çok uygundu, çok beğendim. Kruvasanları da kendileri yapmıyor sanırım, ama güzel bir yerden alıyorlar belli çok lezzetliydi. Fakat İtalyan'lar gelip yine kendi kültürlerinden vazgeçmeden, ayakta kahvelerini içip hemen mekandan ayrılıyorlar; bir tek ben uzun uzun oturdum ve kahvemin tadını çıkardım.
And 3rd wave coffee shop in Italy; Orsanero! Coffee in Italy is totally amazing, you don't need a 3rd wave coffee shop however sometimes variation feels nice. Orsanero is a minimal 3rd wave coffee shop. Its coffee was so good for my taste, i really liked it. I think they don't make the croissants themselves, but it's obvious that they buy them from a good place, they are so delicious. But Italians don't leave their cultures and they drink their coffee quickly by standing on bar and then leave the coffees hop; only it was me that i sat long and enjoyed my coffee.

Bu sefer hem tasarım mağazası hem de küçük bir kahvecisi olan bir mekandan bahsedeceğim; Pause. Çok güzel, tasarım ve tek bulunan ürünler satan, ayrıca 4-5 masası bulunan bir kafesiyle çok samimi bir mekan. Kahvesi de çok lezzetliydi, zaten İtalya'da kötü kahve içmek sanırım imkansız. 
This time, i'm going to mention about a spot which has a design store inside and a little coffee shop; Pause. This place which sells nice, design and unique pieces and also has a coffee shop with 4-5 tables is so warm and nice spot. Its coffee is so delicious, but i think drinking bad coffee in Italy is impossible. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder